SEDM JAZZOVÝCH KYTARISTŮ

http://www.sieben-de.cz/  Česko-německý projekt sedmi jazzových kytaristů z německy mluvících zemí „sieben-de“ je iniciativou podporující jazzovou hudbu a přeshraničními kontakty. Cílem projektu je propojit obě kulturní scény a odstranit přetrvávající vzájemné předsudky.

Projektu se zúčastní za německy mluvící stranu sedm špičkových jazzových kytaristů, pro které pořadatel projektu MMAP zajistí koncertní tour po několika městech České republiky a Slovenska. Za českou stranu se projektu zúčastní tuzemští jazzmani a tím vznikne sedm kapel, se sedmi různými repertoáry.

Jaký repertoár se bude hrát?                                
V každém případě jazz. Avšak vše ostatní je otevřené a záleží jen na dohodě umělců. Bylo by totiž proti smyslu projektu cokoli ustanovovat od stolu. Rámcově se však počítá s tím, že každý z repertoárů bude obsahovat autorské skladby zúčastněných německých umělců, dále skladby zúčastněných českých umělců a k tomu jazzové standardy. Na toto téma již od počátku projektu probíhají vzájemné e-maily s autorskými skladbami. Tento proces lze přirovnat k jakési e-mailové výměně uměleckých genů.

Akci uvádí hudebni agentura mma-Praha.

 

Partnerští pořadatelé 7-DE

 .. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

 . . . . . . . . . . . . .