Artists in this Queue

Michal Filek Rhythm´N´Jazz

„Rhythm´N´Jazz“ je hudební pořad, kde se živá jazzová hudba prolíná s mluveným slovem a zajímavými příběhy ze světa umělců a hudebních nástrojů.

 


Marc Perrenoud - piano (CH)

Hudební agentura mma-praha přestavuje: V roce 2006 vyšlo album Stream Out, na jehož realizaci spolupracoval s francouzským bubeníkem Sylvainem Ghiem. (Jeho hodnocení: *** v časopise Jazzman.FR, **** v časopise All About Jazz, nejlepší CD měsíce, Piano Bleu). Toto album odstartovalo jeho působení mezi špičkami světového jazzu.Sandro Schneebeli Quartet „Scala Nobile“ (CH)

Po delší pauze se Švýcar Sandro Schneebeli (kytara) a jeho spoluhráči Eduardo "Dudu" Penz (basa) a Stephan Rigert (bicí) v červnu 2009 opět společně vydali na koncertní pódia. Nově s nimi vystupuje také virtuózní hráč na jazzový akordeon, Ital Antonello Messina.


String Time Acousti Band

Trio String Time Acousti band tvoří známí, technicky vyspělí hráči. Těžištěm jeho tvorby je kytarový swing, ale současně s ním zní na pódiu cikánský jazz, latinoamerická hudba, světové skladby, případně na komerčních akcích také upravené evergreeny.


Jordi Torrens Španělské fantazie

Katalánský kytarista a skladatel Jordi Torrens je jedinečným představitelem ryze španělského hudebního stylu Bolero, které v jeho tvorbě fúzuje s jazzem, balladou a latinskoamerickou hudbou.Ostatně Latin je jeho druhým mateřským jazykem, téměř čtvrt století spolupracoval s pěveckými a instrumentálními osobnostmi latinoamerické hudby, Armandem Manzanerem, Olgou Guillot, Rafaelem Basurtem, Mayte Martín, Dyangem...


Rey América

Rey América je instrumentální virtuózní trio, ve s


Metropolitan Jazz Band

Jedním z nejznámějších kapel svého stylu v Čechách je Metropolitan Jazz Band. Soubor, založený v sedmdesátých letech dvacátého století trumpetistou Josefem Krajníkem se stal legendou v oblasti swingově pojatého dixielandu, tedy stylu, který známe např. od kapely Louise Armstronga.


Swing Trio Bohemia

Hudebni agentura mmap Praha nabízí: Klasické swing/evergreenové trio, Swing Trio Bohemia. Uskupení je objemem repertoáru i kvalitou hudebníků nejlepším triem svého druhu u nás. Obsazení kontrabas/zpěv+klarinet/saxofon+piano (kytara). Repertoár čítá cca 4000 skladeb evergreeny, jazz, swing, pop, latin a české šlágry.

 


The Old River Dixieland

Dixielandová klasika v podání čtyř mistrů stylu. Tato hudba ve stylu happy dixi je Evropanům tak blízká tím, že spojuje tradiční polkové a pochodové rytmy s americkým jazzem a pojetím zábavy. Kapela,hrající ve složení : trubka, klarinet, kytara a kontrabas,je velmi oblíbená na různých společenských akcích u nás, i v zahraničí.
 

 


Mordy Ferber

Hudební agentura mma-prague uvádí: Mordy Ferber je uznávaný jazzový kytarista a skladatel, původem z Izraele, žijící v New Yorku. Absolvent Berklee College of Music v Bostonu, v roce 1987 získal prestižní ocenění Jima Halla za vynikající muzikantství. „Účast na Berklee mi dal šanci hrát s dobrými muzikanty, v Izraeli, tam se jazz hraje pouze lokálně, i když posledních letech se hodně změnilo.